Johtokunta ja valiokunnat

Espoon Tapioiden johtokunnassa on  puheenjohtajan lisäksi 8 – 12 jäsentä.

Valiokunnat valmistelevat esityksensä ja raportoivat johtokunnalle.

Toiminnanjohtaja toimii johtokunnan kokoussihteerinä.

Johtokunta

Puheenjohtaja

Esko Kuha

  • 040 506 3301

  • esko.kuha@kolumbus.fi

Varapuheenjohtaja

Matti Sarasmaa

  • 045 106 9416

Jäsenet

Kimmo Oila, 050 565 8968
Timo Uusipere, 040 500 1803
Lauri Sukselainen, 040 504 2691
Diari Sharifi, 044 565 6795
Kirsti Sysikaski, 050 570 4596
Eeva Kantomäki, 044 275 8114
Mika Flink, 0405165617
Essi Kivelä, 0445146803
Taru Valovirta, 0405572080

Hallinto ja talous

Veturi

Linnea Renqvist

  • 044 321 5845
  • linnea@espoontapiot.fi

Jäsenet

Kimmo Oila
Timo Lehto
Esko Kuha
Matti Sarasmaa

Lasten ja nuorten harrastustoiminta

Veturi

Perttu Örn

  • 050 464 4661
  • perttu@espoontapiot.fi

Jäsenet

Susanna Lintula
Kirsti Sysikaski
Essi Kivelä
Tapio Kesä-Heino

Valmennus- ja kilpaurheilutoiminta

Veturi

Jorma Kemppainen

  • 0400 616 609
  • jorma@espoontapiot.fi

Jäsenet

Eeva Kantomäki
Taru Valovirta
Jani Lehtinen
Susanna Lintula
Enni Nurmi
Diari Sharifi
Kirsti Sysikaski
Timo Uusipere

Kilpailut, tapahtumat ja aikuisten harrastustoiminta

Veturi

Harri Lammi

  • 041 510 8018
  • harri@mi.fi

Jäsenet

Matti Sarasmaa
Mikko Friman
Lauri Sukselainen
Simo Kaleva
Anu Flink
Katariina Jauhiainen

Hiihtojaosto

Puheenjohtaja

Matti Toppari

  • 040 570 4779
  • matti.toppari@ifsworld.com

Jäsenet

Mikko Lahti
Kim Turkia
Jukka Varrio